Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna stomia.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna -> Dieta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwiryn
Site Admin


Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 198

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 8:19 pm    Temat postu: chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj Odpowiedz z cytatem

Gdy pewnego razu spotkałem mojego byłego ucznia i pytam się czy ma pracę odparł, że załapał się do piekarni, a ja mu na to chyba jako niefachowiec musisz przygotowywać zakwasy. On mi odpowiada, kto by dzisiaj robił na zakwasach. Jak to mówię a na czym to robicie chleby. O panie dzisiaj są takie różne przyspieszacze, spulchniacze i wymienił mi jeszcze kilka takich ….acze. No tak dzisiaj wszechwładna chemia wdarła się wszędzie. Jak sięgnie się do tabel jakie to różne są te ..acze i jakie mogą wywołać skutki, człowiekowi włosy stają dęba. Toteż niema się co dziwić, że kto roztropniejszy staje w kolejce do nielicznych piekarni, by kupić chleb pieczony sposobami tradycyjnymi. Coraz to większe grono ludzi wypieka samodzielnie chleb i ci wiedzą, że zdrowo jedzą. Kolega przyniósł mi chleb własnego wypieku, abym spróbował jego wypieku chleb. Tak mi zasmakował, że powiedziałem sobie może on, czemuż bym nie mógł i ja. Odtąd piekę niemal codziennie, dzieci kupiły mi maszynkę do pieczenia chleba, teraz to zabawa pieczenie. Rozkoszuje się różnymi chlebami na jaki tylko mam apetyt. Zachęcam was również o ile wam zdrowie i życie miłe przejdźcie na chleby własnego wypieku, a zobaczycie ile to pięknych smaków może mieć chleb.
Aby ułatwić tym, którzy nie wiedzą, gdzie nabyć można odpowiednie mąki i pozostałe dodatki zamieszczam link, gdzie są i receptury i wykaz jakie maki do czego się nadają. A oto link jaki znalazłem w Internecie http://www.stoislaw.otwarte24.pl/


_________________
Uśmiech to cudowne remedium na wszystkie nasze
problemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiryn
Site Admin


Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 198

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 9:28 pm    Temat postu: chleb własnego wypieku Odpowiedz z cytatem

Może ktoś zapyta, a dlaczego podałem młyny Stoisław. Z tej prostej przyczyny, że znam te młyny od ponad chyba 50 lat. Matka moja kiedyś prosiła mnie idż do sklepu i przynieś mąki, ale koszalińskiej, podobnie robila moja małżonka i jej rodzina. twierdzili kto chce mieć dobry wypiek musi mieć dobrą mąkę. Dzisiaj tych młynów powstało sporo, ale niektóre z nich uległy pokusie polepszaczy, aby taniej sprzedawać. Trzeba chronić swoje zdrowie i rodziny korzystając z mąki pochodzacych z pewnych młynów, które dbają o swoją renomę.
_________________
Uśmiech to cudowne remedium na wszystkie nasze
problemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
buzisylwek
Site Admin


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 16

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakby ktoś chciał wiedzieć ile jest chleba w chlebie, a ile ...acze to polecam reportaż.

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/ile-chleba-w-chlebie-16012012/6067034

_________________
pressmachinesagent.com
HEIDELBERG, MAN ROLAND, KBA, MÜLLER MARTINI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna -> Dieta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum