Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna stomia.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żywienie stomików

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna -> Dieta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwiryn
Site Admin


Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 198

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 1:00 pm    Temat postu: Żywienie stomików Odpowiedz z cytatem

Jest do kupienia książka Instytutu Żywności i Żywienia Mirosława Jarosza
pt. "Żywienie chorych ze stomią", a w niej porady lekarzy i dietetyków
ConVatec wydał "Zasady prawidłowego odżywiania sie osób ze stomią"
oraz umiesciłem w "Male Vademecum Stomika" tłumaczenie z języka niemieckiego ich Instytutu do spraw żywienia, warto te pozycje przeczytać, nie dopiero kiedy sa kłopoty, albowiem niby wszystko wiemy jak się należy odżywiać, a jednak zbyt wiele uszło nam z pamięci, a pomyłki mogą drogo kosztować.

_________________
Uśmiech to cudowne remedium na wszystkie nasze
problemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milunia



Dołączył: 11 Cze 2019
Posty: 167

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2023 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tutaj dieta powinna być idealnie sprecyzowana do danej osoby. Dlatego według mnie dietetyk kliniczny Kielce najwięcej na ten temat może się wypowiedzieć i może wam doradzić. Dlatego zdecydowanie warto wybrać się przykładowo do kliniki Perfekcyjna Linia, gdzie mają sprawdzonych specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna -> Dieta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum