Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna stomia.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odchudzanie osób z urostomią

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna -> Częste pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majka_cz

PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odchudzanie osób z urostomią Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Ktoś ma na to sposób ale bez efektów jojo. Zrobiła mi się kurczę urostomia wklęsła! Sad I nijak sobie z nią poradzić. Pielęgniarka stomijna dała parę próbek i bezwzględnie mam spaść z wagi. Ma ktoś jakieś sensowne rady? Z góry dzięki za pomoc!

PS.Jeśli pomyliłam dział proszę o przeniesienie w stosowne miejsce.

Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 7:09 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kwiryn
Site Admin

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 10:56 am    Temat postu: Odchudzanie Odpowiedz z cytatem

Witaj Majka!
Wydaje mi się, że nie ma różnicy czy z urostomią czy też bez niej, ale jedno jest wazne jak to schudnąć. Sprawdziłem na sobie, że kazdej zimy przybywam na wadze, ale tej najwięcej, bo w wiosenną odzież nie mogę wejść. Ta zima bardzo snieżna utrudniała dalekie spacery, a jedynym środkiem jest ruch na świeżym powietrzu. Cały szkopuł w tym, ze wiosną i latem całej nadwagi nie potrafiłem zrzucić i tak co roku po trochę moja tusza się rozrasta. Gdy byłem mlodzieńcem to kupilem sobie rower, a że pogoda sprzyjała codziennie jeżdżilem nad wodę i to pomogło. No cóż co ci poradzic mogę, na ile cię stac długie spacery, by spalic tę tkanke tłuszczową, czyli jak najwięcej wysilku fizycznego, bo wszelkie środki farmakologiczne wiążą się z ryzykiem, by klin wybil jeden, a sam pozostał.
Milego Światecznego nastroju, ale z obfitymi spacerami. Ja kupiłem sobie psa, aby chodzić na spacery i nie miec wykrętów, że zrobię to póżniej.
Bywaj Majka Smile !

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majka_cz

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popróbuję z tymi spacerami Smile Dzięki. Środków farmakologicznych nawet brać nie zamierzałam, wystarczy że mam swoje leki. Zobaczymy czy się uda
dorotad
Gość

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 11:01 am    Temat postu: odchudzanie Odpowiedz z cytatem

Sama próbuje schudnąc parę kilogramów ,bo sama posiadam urostomię. Choc też dużo spaceruje nie ma żadnych efektów i też ściśle przestrzegam godzin posiłków i godziny ich spożywania. Może ktoś ma jakiś dobry sposób,aby zgubic parę kilogramow??Smile
Powrót do góry
buzisylwek
Site Admin

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszą metodą na zrzucenie wagi jest niestety ruch. Dlaczego niestety? Bo trzeba być konsekwentnym w tym co się robi i ćwiczyć regularnie. Spacery są dobre, ale trzeba spacerować w dość szybkim tempie, żeby spalić tkankę tłuszczową. Spacer w tempie relaksacyjnym jak na urlopie niestety niewiele da, gdyż tempo pracy całego organizmu jest na tyle wolne, że nie potrzebuje, aż tyle energii. Więc proponuję przynajmniej spacery z kijkami Nordic Walking (oczywiście poprawnie stawiając kijki, a nie wlokąc ich za sobą Smile jak to często widuję), ale wykonywane w tempie dość żwawym, aby się trochę spocić. Pot jest zdrowy i jest oznaką tego, że organizm przystąpił do spalania zbędnego tłuszczu. Jednakże proponuję przejść do regularnego biegania 3 razy w tygodniu i gwarantuję, że będzie o wiele lepiej;) Pozatym trzeba szczerze odmawiać sobie zbędnych słodyczy.
I życzę wytrwałości w ćwiczeniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwia

PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 7:09 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gilroy

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ja sie spiesze to ciagne za szybko worek i mam wtedy podrazniona skore, jak czesto worki zmieniam jest to samo coloplast ma nowe worki jednoczesciowe z okienkiem, sa super widac jak wyciecie trzyma dookolo stomi
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum stomia.forumoteka.pl Strona Główna -> Częste pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: